לוח פוליקרבונט שקוף

לוח פוליקרבונט שקוף

לוחות פוליקרבונט שקופים הם לוחות טרמו פלסטיים, שעשויים מחומר רב- תכליתי וחזק במיוחד עם עמידות גבוהה, ומסיבה זו הם נחשבים לבחירה מאוד מוצלחת עבור מגוון רחב של יישומים בהשוואה ללוחות טרמו פלסטיים אחרים. שלא כמו לוחות האקריליק לדוגמה, את לוחות הפוליקרבונט קל מאוד לייצר, אך לא ניתן ללטש את הקצוות שלהם.

מה ההבדל בין לוח פוליקרבונט ללוח אקריליק?

ההבדלים הכימיים שבין שני החומרים הללו מתבטאים בעיקר בחוזק ובדירוג האש שלהם.

פוליקרבונט נחשב לחומר עמיד יותר בהשוואה לאקריליק ולחומר בלתי שביר, אולם קל יותר לשרוט אותו. הבדלים נוספים נוגעים לעלות החומר ומספר הגוונים שקיימים.

פרט לכך, לוח פוליקרבונט מתאפיין בפחות ברק ביחס לאקריליק, אך הוא עדיין נחשב לחומר איכותי עם שקיפות גבוהה מאוד. בנוסף, לוח פוליקרבונט קל יותר לייצור, אך בהשוואה לאקריליק, חסרה בו האפשרות ללטש את קצוות החומר.

התכונות העיקריות המאפיינות לוח פוליקרבונט שקוף

 • התנגדות לאימפקט (אימפקט) וחוזק- לוח פוליקרבונט הוא חזק בערך פי 250 מהזכוכית ושוקל בערך מחצית ממשקלה. הוא חזק ועמיד במיוחד בפני אימפקט, ולכן מתאים ליישומים בהם נדרשים בטיחות וביטחון.
 • גמישות- לוח פוליקרבונט שקוף הנו גמיש מאוד ביחס לזכוכית, ולכן זוכה ליתרון נוסף על פניה.
 • בהירות אופטית מעולה- הבהירות האופטית של לוח הפוליקרבונט השקוף הופכת אותו לבחירה מצוינת עבור זיגוג או סינון קרני שמש בחלונות ראווה, קירויים בגג הבית וכדו'.
 • קל משקל- לוח פוליקרבונט שקוף שוקל כמחצית ממשקלה של הזכוכית, הוא קל להתקנה ואינו שביר.
 • עמידות בפני מזג אוויר- גיליון פוליקרבונט שקוף נראה נפלא בסביבת חוץ ולא צפוי לראות בו שינויים לפחות 10 שנים מרגע התקנתו הודות לעמידותו בפני גשמים, ברד וטמפרטורות קיצוניות.
 • עמידות בטמפרטורות גבוהות ונמוכות- לוח פוליקרבונט שקוף חסין לאש ובעל דירוג שריפה מעולה. לכן הוא נמצא יעיל מאוד עבור מבנים ציבוריים. עמידותו בטמפרטורות קיצוניות מאפשרת לו להיות חומר מאוד שימושי בתעשייה, שכן ביכולתו לשמור על כל תכונותיו בטמפרטורה שנעה בין 40- מעלות צלזיוס ועד 280 מעלות צלזיוס.
 • בידוד אקוסטי- מאחר והוא מאפשר לבודד רעשים הוא יעיל מאוד במרחבים ציבוריים או במבנים ונעשה בו שימוש רב מאוד בתעשייה.
 • קל לחיתוך- לוח פוליקרבונט שקוף מותאם לתצורות שונות של המבנה וקל לעצב אותו לפי מידות ולפי דרישה.
 • ניתן למחזור- לוח פוליקרבונט שקוף ניתן למחזור מלא על ידי מיון החומר, גריסתו ושטיפתו לפני הפיכתו לגרגירים שמוכנים לייצור.

שימושים פופולריים לפוליקרבונט

 • בגלל עמידותו הגבוהה בפני חום, פוליקרבונט שקוף נחשב לחומר אידאלי עבור בניית חממות. הודות לשקיפות הגבוהה שלו, הוא מאפשר את קיום חיי הצמחייה תוך שמירה על טמפרטורה גבוהה, שהנה מרכיב חיוני בחממות, בהן הטמפרטורות אינן מבוקרות לאורך כל ימות השנה.
 • בגלל החוזק, העמידות שלו ועמידותו בפני אימפקט, הפוליקרבונט יעיל כאמצעי גידור או חציצה. כשהוא מבטיח בטיחות וביטחון, נעשה בו שימוש רב גם עבור ציוד משטרתי עבור מסכות מגן לדוגמה, דלפקים בבנק וכדו'. עבור עסקים שמבקשים לפעול בהתאם לתו הסגול, ולא זקוקים בהכרח למיגון מומלץ להשתמש באקריליק, שהנו חומר זול יותר.
 • הודות לכל יתרונות החומר, הוא יעיל מאוד לקירוי, שכן הוא שקוף, מבודד תרמית, עמיד בפני מזג האוויר.

3 יישומים נוספים שנעשה בהם שימוש בלוחות פוליקרבונט שקופים

 • במקרים בהם נחוצים שקיפות ובידוד חשמלי הפוליקרבונט הוא בחירה מצוינת.
 • במקרים בהם נדרש קירוי קשיח ועמיד, במיוחד עבור חניונים.

ניכר כי לוח פוליקרבונט שקוף יעיל מאוד בתחום הבנייה, אך כיצד ניתן להשתמש ביתרונותיו בצורה הטובה ביותר בבתים פרטיים ובבתי עסק?

 1. הגנה מפני אור השמש במרפסות, גינות ובבתי קפה ומסעדות- הקיץ הישראלי מוכר כלוהט במיוחד, ולכן הישראלים תמיד מחפשים פתרונות הצללה, שיאפשרו להם ליהנות מהשמש ולא להיצלות תחתיה. פוליקרבונט מבית פלזית פוליגל חוסם 100% מקרינת השמש.
 2. עמידות לוחות הפוליקרבונט הופכת אותם לבחירה מצוינת עבור פרויקטים חיצוניים כמו גידור או מחסום לחצר. עבור מי שיש לו בריכה בחצר הבית, לוחות פוליקרבונט יכולים ליצור מחסום לצד הבריכה. גדר פוליקרבונט שקופה מספקת גם תוספת מסוגננת לסיפון הבריכה תוך שמירה על בטיחות הילדים.
 3. קירות- לוחות פוליקרבונט לא חייבים להיות מוגבלים לגדרות פשוטים, וניתן להשתמש בהם בצורה נרחבת כמו סככה חיצונית לדוגמה.