לוחות פוליקרבונט

פוליקרבונט הוא פלסטיק העשוי מפולימרים סינתטיים תרמו-פלסטיים. נעשה בו שימוש נרחב במספר רב של תחומים ותעשיות. למעשה, כמעט בכל מקום, בין אם אתם נמצאים בבית או בחוץ, תוכלו למצוא פריטים ואלמנטים העשויים מחומר זה. הפוליקרבונט משמש, למשל, ליצירת דיסקים, כתחליף זכוכית רב עוצמה, כלוחות אופטיים וכחומר מוביל בעולמות האדריכלות, עיצוב הפנים, החקלאות והייצור התעשייתי.

לוחות פוליקרבונט הם לוחות שעשויים מחומר זה וניתן לרכוש אותם בתצורה של לוחות שטוחים או גליים. את הלוחות ניתן לחבר זה לזה במגוון צורות, וכך ליצור מבנים מעוצבים ומורכבים יותר למגוון מטרות ושימושים. האיכויות הרבות של החומר הפכו אותו למועמד מצוין לשימוש בחיפוי וקירוי, בקירות אקוסטיים, וגם כחומר שיכול להחליף זכוכית, בזכות תכונות השקיפות, העמידות וקלות המשקל שלו.

האיכויות של לוחות הפוליקרבונט של פלזית פוליגל

חברת פלזית פוליגל מציעה לוחות פוליקרבונט במגוון תצורות. החברה מציעה לוחות מלאים, לוחות רב שכבתיים ולוחות גליים. כל סוג של לוח מתאים ליישומים אחרים, וכולם חולקים את היתרונות של החומר הפלסטי הזה.

לוחות הפוליקרבונט הם חזקים ביותר, וכמעט בלתי אפשרי לשבור אותם. יחד עם זאת, יש להם גמישות רבה והם קלי משקל – בייחוד לעומת חומרים אחרים שנעשה בהם שימוש בעולמות העיצוב והבניין. מדובר בחומר חזק שאינו מתבלה כמעט עם הזמן, ולכן קל מאוד לתחזק אותו ולהשתמש בו לטווח ארוך ביותר.

בנוסך לכך, לוחות הפוליקרבונט מבית פלזית פוליגל הם בעלי יכולת בידוד תרמי גבוהה ביותר. הלוחות עמידים בפני תנאים קיצוניים של טמפרטורה ומזג אוויר, מה שהופך אותם לחומר אידיאלי ליצירת פתרונות קירוי וסיכוך. הלוחות עמידים גם בפני רטיבות, ולכן יכולים לשמש כהגנה מפני גשמים ומים. בעונת הקיץ, הלוחות משמשים לגגות וגגונים רבים שמספקים הגנה מהשמש הלוהטת. יש להם גם תכונה ייחודית נוספת – הם בעלי יכולת לסנן קרינת UV הבאה מהשמש. קרינה זו היא קרינה מסוכנת שיכולה לגרום לבעיות עור ולמחלות הקשורות בכך כאשר חשופים אליה לזמן ממושך ללא הגנה מספקת. לוחות הפוליקרבונט מעניקים את ההגנה הזו, ולכן נהוג להשתמש בהם גם בקירוי של שטחים פתוחים בהם נמצאים אנשים במשך זמן רב, כמו תחנות אוטובוס ורכבת.

הלוחות גם עמידים מאוד בפני אש, והם ניתנים למחזור מלא, כך שכל מי שעוסק בבנייה ירוקה ונושא זה חשוב לו, יכול להשתמש בבטחה בלוחות הפוליקרבונט וכך לתרום לשמירה על הסביבה.

לאיזה שימושים מיועדים הלוחות?

כאמור, ללוחות הפוליקרבונט יש יתרונות רבים, שמתאימים למגוון יישומים. למעשה, ניתן להשתמש בהם כמעט בכל תחום שקשור באדריכלות ובעיצוב פנים. הם יכולים לשמש כמחיצות בבתים, כדלתות בארונות, כתקרות אקוסטיות, כגגונים מפלסטיק לפרגולות ולמרפסות, כחלק מתפאורות וקונסטרוקציות מורכבות, כתחליף לזכוכית, וכמובן בכל סוג של גג מפלסטיק שנועד להגן מפני חום וגשם.

בנוסף לכך, מדובר בחומר שגם אנשים שאוהבים לבצע פרויקטים עצמיים בבית יכולים להשתמש בו למגוון מטרות. העמידות והאמינות של הלוחות, וקלות המשקל שלהם, מתאימים מאוד לפרויקטים בסגנון "עשה זאת בעצמך" בבתים.

כמה אחריות ניתנת על לוחות פוליקרבונט?

על לוחות הפוליקרבונט של חברת פלזית פוליגל, שעומדים בכל התקנים הנדרשים בישראל, ניתנת אחריות ארוכת טווח של כ-10 שנים. הסיבה לכך היא שמדובר בחומר אמין ועמיד מאוד, כזה שיכול להחזיק מעמד לטווח של שנים ארוכות. ההתקנה של הלוחות צריכה להתבצע בצורה הנכונה, אך כאשר אנשי מקצוע מיומנים עושים שימוש בלוחות הפוליקרבונט, אין מה לחשוש מעניין זה. הלוחות יכולים להגיע במגוון צבעים, וגם בתצורה שקופה, והם מתאימים לכל מי שזקוק לחומר פלסטי אמין ואיכותי שיש לו את כל היתרונות שנזכרו לעיל.