גג פלסטיק

גגונים מפלסטיק הם אמצעי מצוין להגנה מפני פגעי מזג האוויר, וניתן למצוא אותם במרפסות, חצרות של בתים פרטיים, מתחמים מקורים ועוד. בקיץ הלוהט של ארץ ישראל, נדרשת הגנה מהשמש במקומות בהם שוהים בחום באוויר הפתוח לזמן ממושך. כדי להפוך את השהייה בחוץ לנעימה יותר, ניתן להתקין גגון מפלסטיק שיעניק הצללה והגנה מהחום הרב. אך גגונים מפלסטיק הם יעילים לא רק בזמן הקיץ והאביב החמים. הם יכולים לספק גם הגנה מצוינת מפני גשמים בזמן החורף. אמנם כמות ימי הגשם בישראל אינה רבה בכל חורף, אך יש סיפוק רב בשהייה במרפסת, בחצר או באזור מקורה כאשר הם ממוגנים מפני טיפות הגשם הגדולות ומספקים מקום שניתן לבלות בו זמן איכות בכל סוג של מזג אוויר.

גגות פלסטיק הם דבר נפוץ מאוד במקומות רבים. הם קיימים בבתים פרטיים, בחצרות פרטיות ובחצרות של מבני ציבור, במרפסות מכל הסוגים והגדלים, במתחמים חיצוניים שיש צורך לקרות אותם וגם בחניות פרטיות. בכל אחד מהמקומות האלה, גג הפלסטיק משמש כדי להעניק צל והגנה מחום בקיץ והגנה מפני גשמים בחורף. מכיוון שמדובר באלמנט כה שימושי, יש תחרות רבה בשוק הגגונים, ומבין כל האפשרויות העומדות בפני הצרכנים, בהחלט מתבלטים גגות הפלסטיק שעשויים מפוליגל ופוליקרבונט.

השימוש בפוליקרבונט לגגות פלסטיק

כאשר מדברים על גג פלסטיק, ישנם כמה סוגי חומרים בשוק שניתן להשתמש בהם כדי לבצע את הקירוי. אחד מהחומרים שהכי קל ונוח לעבוד איתו, והוא טוב מאוד להגנה מפני חום ורטיבות, הוא הפוליקרבונט של חברת פלזית פוליגל.

פוליקרבונט הוא חומר מסוג פלסטיק, שיש לו איכויות של עמידות רבה לטווח ארוך, ומספק אפילו הגנה מפני קרינת השמש. הפולימרים שבחומר אינם מחלידים לעולם (בניגוד למתכת) ויש להם בלאי מצומצם מאוד, ולכן חברת פלזית פוליגל מציעה אחריות של 10 שנים על לוחות הפוליקרבונט שלה. החברה מציעה שני סוגים של מוצרים שמתאימים לגג פלסטיק – פוליגל וטופ גל. פוליגל הם לוחות פוליקרבונט שניתן לעצב ולחבר כדי ליצור צורות שונות, ואילו טופ גל הוא מוצר של מערכות פנלים העשויים מפוליקרבונט.

סוגי גגות שונים

ישנם גם מוצרים מחומרים אחרים שניתן להשתמש בהם בגגות וגגונים, אך למעטים מהם יש את מכלול היתרונות שיש ללוחות הפלסטיק של פלזית פוליגל. כאשר יוצרים גגון לכל מטרה שהיא, לא רצוי להשתמש במתכת או בעץ, מאחר ומדובר בחומרים בעלי רמת עמידות פחותה בהרבה לחום ולרטיבות. לעומת זאת, פלסטיק הוא חומר שמתאים מאוד לשימוש בגגונים, והוא דורש גם תחזוקה מינימלית ביותר, לעומת חומרים אחרים.

היתרונות של פוליגל בגג פלסטיק

לוחות הפוליקרבונט של פוליגל הם בעלי רמת שקיפות גבוהה ביותר, מה שאומר שהם מעבירים בצורה מצוינת את אור השמש הטבעי, וגם מסננים את קרינת ה-UV המגיעה ממנו. היתרון בכך הוא שאין צורך בפתרונות תאורה יקרים במהלך רוב היום בתוך השטחים המקורים, וניתן להשתמש באור הטבעי כאמצעי תאורה. בנוסף לכך, לוחות הפוליגל הם כמעט בלתי שבירים, חזקים מאוד, וניתן להתאים אותם בקלות רבה יחסית לצורות שונות של גגות וגגונים.

איך בוחרים גג פלסטיק?

כדי לבחור את גג הפלסטיק האידיאלי עבורכם, יש לזהות קודם כל את הצורך העיקרי שלשמו ישמש הגגון. אם מדובר בקירוי שרק אמור לספק צל, ניתן להשתמש במגוון של חומרים. לעומת זאת, אם אתם זקוקים לגגון שיספק הגנה בכל מזג אוויר, יגרום לכך שהחלל המקורה יהיה מואר באופן טבעי ויהיה עמיד ביותר לאורך מספר רב של שנים – כנראה שלוחות הפוליקרבונט של פלזית פוליגל הם הפתרון המושלם עבורכם.