גגון למרפסת

המרפסת יכולה להיות המשך ישיר של חדר השינה או של הסלון, היא יכולה להיות תוספת לבית הקפה שמציעה מקומות ישיבה נוספים באוויר הפתוח ואפילו שטח נוסף לניהול ישיבות הבוקר של המשרד, אך כדי ליהנות ממנה בצורה הטובה ביותר ולנצל אותה באופן מיטבי כדאי שהיא תהיה מוצלת ותבטיח אווירה נעימה לאורך כל ימות השנה.

גגון למרפסת הוא אחד מפתרונות ההצללה היעילים והמומלצים למרפסות גדולות או קטנות, שכן הוא מאפשר גם הצללה וגם הגנה מפני גשמים.

השיקולים שיש לקחת בחשבון בבחירת גגון למרפסת

קיימות מספר אפשרויות לבניית גגון למרפסת. בחינת הצרכים שלכם ואופי הפעילות יאפשרו לכם לבחור את האפשרות הטובה ביותר. להלן השיקולים שעליכם לקחת בחשבון בבחירת הגגון למרפסת.

 • מה גודל המרפסת, ומה גודל הגגון שאתם מבקשים לבנות?
 • האם יש מגבלת גובה לגגון? אם כן, כדאי לכם לבחור בגגון שעשוי מחומר דק, כך שלא יחרוג ממגבלת הגובה וישאיר לכם מקסימום מרחב.
 • עם אילו אלמנטים עיצוביים הגגון צריך להשתלב? האם הקירות צבועים או מעוצבים באופן מסוים, האם ריהוט המרפסת מתאפיין בקו מסוים? מומלץ להתאים את הגגון כך שיתאים, ויהיה חלק מהפן העיצובי.
 • האם פרט לגגון אתם זקוקים למחיצה? יש שרוצים ליצור חלל פרטי על מנת שלא להיות חשופים לעיני השכנים או העוברים והשבים.
 • האם אתם זקוקים לגגון שמעניק צל בלבד או שאתם זקוקים גם לבידוד תרמי וסינון קרני UV? סינון קרני UV קיים בכל לוחות פוליגל
 • לוחות פוליגל גמישים וניתנים לכיפוף במגבלה של רדיוס הכיפוף לכל עובי לוח.ולהוסיף קישור לטבלה בה מופיעים הרדיוס האפשרי לכל לוח בעמוד הנתונים הטכניים.

בחירת הגגון האידאלי למרפסת

יש מעט מאוד חומרים שמעניקים מגוון רחב יתרונות ופתרונות ומתאימים לקירוי מרפסת, כאלו שגם מבטיחים עמידות לאורך זמן, גם איכותיים מאוד וגם מבטיחים ליושבי המרפסת ליהנות מהאוויר הפתוח לאורך כל ימות השנה ללא תלות במזג האוויר.

אחד החומרים הבולטים והמומלצים הוא הפוליגל, שבנוי מפוליקרבונט.

הפוליגל מתאפיין בתכונות שמעניקות לו עדיפות על פני חומרים אחרים וכבר קרוב ל- 50 שנה הוא נחשב לחומר המוביל לבניית גגונים וקירויים בלמעלה מ- 60 מדינות בקרב אנשי מקצוע, אדריכלים, קבלני בנייה, מעצבים ועוד.

יתרונותיו של הפוליגל מנוצלים גם בתחום התעשייה והחקלאות, והם מהווים אלמנט עיצובי, פרקטי ורב תכליתי.

יתרונות הפוליגל לבניית גגון למרפסת

 • הפוליגל מאפשר לאור השמש לחדור אל החלל מבלי לסכן את היושבים בו. הוא מסנן קרינת UV ומבודד תרמי נפלא. לכן הוא אידיאלי עבור עונת הקיץ החמה.
 • הפוליגל עמיד מאוד בפני נזקי מזג האוויר ואטום לחלוטין לחדירת נוזלים, כך שהוא בחירה מצוינת גם לעונת הגשמים.
 • לוחות הפוליגל החלולים כולאים רעשים בתוכם, ולכן עובי הלוחות משפיע על הבידוד האקוסטי. למעשה, ככל שהלוחות עבים יותר, כך מובטח בידוד טוב יותר. זהו יתרון נוסף שיש לפוליגל על פני החלופות. מידות הרוחב השכיחות הן 1050 מ"מ, 1,220 מ"מ ו- 2,100 מ"מ.
 • הפוליגל עמיד בטמפרטורות קיצוניות ושומר על איכויותיו והתכונות המבניות שלו בטמפרטורות הנעות בין 40- ל- 120 מעלות צלזיוס.
 • ניתן לעצב את הפוליגל במגוון דרכים הודות לגמישות שמאפיינת אותו, ויחד עם עמידות החומר ניתן לסמוך עליו שיבטיח קירוי מושלם ואפקטיבי, בטוח ויציב למשך שנים רבות.
 • כחלק מעיצוב החלל ניתן להזמין את הפוליגל במגוון צבעים וגימורים. כמו כן, בחירת הלקוח ניתן להזמין לוחות פוליגל שקופים או אטומים.
 • לוחות הפוליגל הם קלי משקל וקלים מאוד להתקנה.

גגון למרפסת ותוספות מפוליגל

גגון למרפסת מגן עליה ועל היושבים בה מפני לכלוך כמו לשלשת ציפורים או פסולת שמושלכת מכיוון השכנים, אך חשוב מכך, גגון למרפסת מבטיח לבעליה יותר פרטיות. על ידי שימוש בלוחות פוליגל ניתן להתקין מחיצות ואף לחסום מעבר של רוח חזקה במקומות שיש בהם כיסי אוויר.

בניית מחיצה לכיסי אוויר חיונית במיוחד בקומות גבוהות או באזורים הרריים שמתאפיינים ברוח חזקה.

כמו כן, ניתן לשלב גגון פוליגל עם פרזולים מיוחדים, כך שגם גגון קטן ופשוט לכאורה הופך את המרפסת לחלל מעוצב, אסתטי ומושך. על ידי שילוב פסי תאורה לאורך המוטות שמייצבות את הלוחות ניתן להוסיף הרבה אופי ולבנות אווירה לשעות החשכה.

בנוסף, ניתן לעצב את לוחות הפוליגל בצורת קשת או בצורתם המקורית כלוחות שטוחים.

חברת פלזית פוליגל היא היצרנית הבלעדית של לוחות הפוליגל בארץ ובעולם. הפטנט הייחודי שעובד למעלה מ- 45 שנה ומיושם ברחבי העולם מוכיח שלוחות הפוליגל אינם טרנד חולף, ושהם מוצר עמיד, אמין ואיכותי ביותר.